Ahead – Rozwojowe Rozwiązania dla Liderów

Zadowolenie i zaangażowanie

Wydaje się, że zadowolenie i zaangażowanie pracowników to ważny element każdego dnia pracy i wysiłków Managera. Jest on jednak częścią większego systemu,  który musi stwarzać odpowiednie możliwości by ludzie chcieli się angażować, czuć satysfakcję ze swojej pracy, współpracować, realizować cele i strategie biznesowe.

 

  1. Firma musi się upewnić, że oferuje miejsce rzeczywistego dopasowania i przynależenia do grupy. Pracownik musi posiadać wartości i zainteresowania pasujące do wewnętrznych zasad pozostałych.
  2. Firma musi zaoferować swoim pracownikom poczucie statusu i identyfikacji. Jedną z ludzkich potrzeb jest poczucie dumy z przynależenia do organizacji. Pracownicy pragną być świadomi, że są częścią  czegoś wyjątkowego
  3. Ludzie potrzebują czuć zaufanie i wzajemność. Chcą wiedzieć, że ich uwagi i potrzeby zostaną wzięte pod uwagę przez firmę
  4. Firma musi wytworzyć poczucie ekonomicznej współzależności. Pracownicy potrzebują wiedzieć, że dzięki swojej pracy są wynagradzani w sposób, jaki nie mogłaby im zaoferować żadna inna firma.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Zawartość tej strony podlega ochronie - zgodnie z prawem autorskim! !!

badanie i rozwój EQ