Ahead – Rozwojowe Rozwiązania dla Liderów

4 umowy z samym sobą

umowa z samym sobaChcesz być szczęśliwy i czerpać satysfakcję z życia? Sekret może tkwić w Twoich przekonaniach, które nie zawsze są dla nas źródłem radości, wsparcia i energii.

Czy jesteś więc gotowy na zawarcie ze sobą 4 umów?

Oto one:

  1. Szanuj swoje słowo. Bądź uczciwy w tym, co mówisz. Mów tylko to, co naprawdę myślisz. Unikaj słów, które by Ci szkodziły i nie obmawiaj innych. Używaj siły swojego słowa dla dobra prawdy i miłości.
  2. Nie bierz niczego do siebie. Cokolwiek inni robią, nie robią tego z Twojego powodu. To, co mówią i robią jest wyłączenie projekcją ich własnej rzeczywistości, ich własnych snów. Kiedy uzależnisz się od opinii i poczynań innych ludzi, przestaniesz niepotrzebnie cierpieć.
  3. Nie zakładaj niczego z góry. Znajdź w sobie odwagę zadawania pytań i otwartego wyrażania swoich rzeczywistych pragnień. Wyrażaj własne myśli tak jasno, jak tylko jest to możliwe, a unikniesz nieporozumień, smutków i dramatów.
  4. Rób wszystko najlepiej jak potrafisz. Czynienie wszystkiego jak najlepiej jest uzależnione od Twoich możliwości w danej sytuacji, nie jest czymś stałym, zmienia się z dnia na dzień, co innego oznacza, gdy jesteś chory i gdy jesteś zdrowy. Jednak w każdych okolicznościach po prostu staraj się na tyle, na ile Cię stać, a unikniesz wyrzutów sumienia, poczucia winy i żalu.

Jeśli chcesz doczytać więcej o znaczeniu 4 umów, sięgnij po książkę:

4 umowy. Autor: Don Miguel Ruiz. Wydawnictwo: Galaktyka

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error: Zawartość tej strony podlega ochronie - zgodnie z prawem autorskim! !!

badanie i rozwój EQ