Ahead – Rozwojowe Rozwiązania dla Liderów

ludzie siedza jeden za drugim

EQ Managera

Skuteczność Managera wiąże się nie tylko z jasno określonymi celami biznesowymi, wiedzą merytoryczną, znajomością produktów czy dobrą organizacją pracy. Dziś coraz większą rolę w osiąganiu sukcesów w biznesie odgrywa Inteligencja Emocjonalna, która jak podają badania aż w 58% odpowiada za sukces Managera w biznesie.

Manager, który ma świadomość własnego potencjału, rozumie swoje emocje i ich wpływ na własne życie, rozumie swoje potrzeby i dąży do ich zaspokajania, ma wyrobione nawyki dbania o siebie, jest wyrozumiały i opiekuńczy w stosunku do samego siebie, dba o swoje poczucie własnej wartości – nie tylko jest lepszym człowiekiem, ale dużo lepiej odnajduje się w roli Managera/ Lidera. Lepiej radzi sobie z wyzwaniami, okazuje sobie zaufanie i słucha swojej intuicji, odpowiedzialnie podejmuje decyzje i dokonuje dobrych dla siebie wyborów w zakresie rozwoju, kariery czy relacji z innymi.

“Bez inteligencji emocjonalnej można mieć najlepsze wyszkolenie na świecie, cięty, analityczny umysł i niewyczerpane zasoby błyskotliwych pomysłów i nadal nie być wielkim przywódcą”

Daniel Goleman

Program rozwoju Inteligencji Emocjonalnej ( EQ) wiąże się z:

  • diagnozą obecnego poziomu EQ w obszarach: Samoświadomość (świadomość emocjonalna, pewność siebie, adekwatną samoocena); Zarządzanie sobą (kontrolę własnych emocji, optymizm, dążenie do osiągnięć, perspektywiczne planowanie i sumienność, adaptację, przewidywalność); Świadomość społeczna (empatia, otwartość na innych, świadomość organizacyjna, orientację usługowa); Zarządzanie relacjami (perswazyjność, zarządzanie konfliktami, inspirujące przywództwo, umiejętność katalizowania zmian, umiejętności pracy zespołowej, otwartość na dzielenie się wiedzą)
  • poznaniem otoczenia biznesowego Managera i oczekiwań z jakimi się spotyka
  • ustaleniem celu i oczekiwanych rezultatów
  • ustaleniem formy wspólnej pracy między Managerem i Konsultantem
  • ustaleniem czasu trwania relacji rozwojowej

Jesteś zainteresowany badaniem i rozwojem EQ ?

Zaproś nas na spotkanie, abyśmy mogli porozmawiać o Twoich potrzebach, celach i rezultatach jakie chcesz osiągnąć. Możesz też napisać do nas maila z zapytaniem o możliwość nawiązania współpracy

Napisz do nas korzystając z formularza kontaktu

error: Zawartość tej strony podlega ochronie - zgodnie z prawem autorskim! !!

badanie i rozwój EQ